Slide
Odkryj Twoje genetyczne ryzyko
Kategoria pierwsza

Rozkład kolagenu

Test genetyczny SkinDNA ™ może pomóc w określeniu, czy jesteś nosicielem kluczowych zmian genetycznych związanych z przyspieszoną utratą kolagenu – nawet zanim objawy staną się widoczne.

Slower Wound Healing

Spowolnione leczenie

Skin Laxity and Sagging

Widoczne zmarszczki w okolicy ust i nosa

Prominent Nasolabial Folds

Widoczna luźna skóra pod oczami

Widoczne oznaki związane z utratą kolagenu

Czy wiedziałeś?

1 NA 3 OSOBY

Posiada gen, który predysponuje ich skórę do przyspieszonego rozkładu kolagenu.

O tej kategorii

Dlaczego nasza skóra “Zwisa”?

CZY JESTEŚ GENETYCZNIE OBCIĄŻONY PRZEDWCZESNYM ROZKŁADEM KOLAGENU?

Utrzymując skórę jędrną, pulchną i pozbawioną zmarszczek, kolagen jest podstawowym białkiem strukturalnym skóry. Kolagen przez całe życie podlega ciągłej reprodukcji i przemianie. Kiedy jesteś młodszy, twoje ciało wytwarza więcej kolagenu niż traci, ale po około 40 roku życia utrata kolagenu przyspiesza, co prowadzi do pogorszenia wyglądu skóry.

CO MUSI Z TYM ZROBIĆ TWOJA GENETYKA?

Nasze predyspozycje genetyczne odgrywają dużą rolę w określaniu zarówno szybkości produkcji kolagenu, jak i jego rozpadu / obrotu. Kluczowe różnice w tej kategorii genetycznej pozwalają określić, czy wzrost i spadek kolagenu są w równowadze lub czy przeważa rozpad kolagenu, co może powodować pojawienie się przedwczesnych zmarszczek, starzenia się i zwiotczenia skóry

BALANS KOLAGENOWY

Collagen Balance

W młodzieńczej skórze produkcja i degradacja kolagenu są zrównoważone.

BRAK BALANSU KOLAGENOWEGO

Collagen Imbalance

Nieprawidłowości genetyczne mogą prowadzić do zwiększonego tempa rozpadu kolagenu.

O Kolagenie

W zdrowej, młodzieńczej skórze synteza i degradacja kolagenu są w równowadze: uszkodzony lub zbędny kolagen ulega degradacji, podczas gdy deficyt jest uzupełniany przez trwającą syntezę.

Collagen Issues in youthful skin

Niestety, ta skomplikowana równowaga zostaje zakłócona, gdy występuje nadmierna podaż MMP1: zbyt mało jest syntetyzowane, a zbyt dużo ulega degradacji. Im częściej to występuje, tym więcej jest zmarszczek, szorstkości i wiotkości. Wiadomo, że poziomy MMP zwiększają się wraz z wiekiem w wyniku fotostarzenia, a także naturalnego starzenia.

Geny z tej kategorii są zaangażowane w spowolnienie rozpadu i degradacji włókien kolagenowych znajdujących się w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki ludzkiej. Kluczowe warianty testowane w tej kategorii pozwalają określić, czy proces syntezy i degradacji kolagenu jest w równowadze, czy też dominuje degradacja (zwiększone poziomy MMP), która może skutkować pojawieniem się przedwczesnych zmarszczek, utraty młodzieńczego wyglądu i innych cech starzenia się skóry.

Nauka w tle

Testowane geny Deskryptory wyznaczone przez SkinDNA ™

Deskryptory zaprojektowane przez SkinDNA™

Gene s700298

PODZIAŁ KOLAGENU

Zaangażowany w spowolnienie rozpadu i degradacji włókien kolagenowych znajdujących się w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki ludzkiej.

Gene s706371

OCHRONA KOLAGENU

Pomaga w ochronie istniejącego kolagenu przed niepotrzebną degradacją i pomaga w normalizacji funkcji komórek skóry zaburzonych przez stres oksydacyjny, w tym produkcję MMP-1

Utrzymując jędrną, pulchną i wolną od zmarszczek skórę, kolagen jest głównym białkiem strukturalnym skóry. Nasze predyspozycje genetyczne odgrywają dużą rolę w określaniu zarówno szybkości produkcji, jak i rozkładu kolagenu.

Collagen breakdown within the dermis of the skin

Pomiędzy naskórkiem a tkanką podskórną znajduje się jeden z podstawowych obszarów skóry – skóra właściwa. Skóra właściwa zawiera naczynia krwionośne, które odżywiają skórę, oraz białka strukturalne, takie jak kolagen, które utrzymują skórę jędrną, pulchną i pozbawioną zmarszczek.

Wraz z wiekiem nasze ciała walczą o uzupełnienie zapasów kolagenu, a niektórzy ludzie są genetycznie przygotowani do szybszego rozkładania kolagenu niż inni.
Powszechnie wiadomo, że kolagen jest ważnym składnikiem ludzkiej skóry; w rzeczywistości jest to główne białko strukturalne utrzymujące razem skórę. Stanowi 75% suchej masy skóry, dzięki czemu utrzymuje ją jędrną, pulchną i bez zmarszczek. Ilość i jakość Kolagenu odgrywa główną rolę w wyglądzie skóry.

“Stanowiący 75% suchej masy skóry, kolagen utrzymuje skórę jędrną, pulchną i bez zmarszczek”

Podobnie jak wiele składników organizmu, kolagen podlega ciągłej przemianie: nowy kolagen jest stale produkowany i poddawany recyklingowi przez całe życie. W młodszym wieku dominuje synteza kolagenu, natomiast po około 40 roku życia degradacja kolagenu nabiera tempa4. Ten proces degradacji jest wytrącany przez białko zwane Matrix Metallopeptidase-1 (MMP) lub kolagenazą.

Słownictwo

Nie wiesz, co znaczą niektóre słowa?

Kolagen

Kolagen jest podstawowym białkiem strukturalnym, które utrzymuje skórę razem.

Kolagen jest tylko jednym z tysięcy różnych białek w organizmie. Najobfitszym białkiem jest kolagen. W rzeczywistości, kolagen stanowi ponad jedną trzecią całego białka w organizmie i około 75% skóry.

Białko

Białka są budulcem życia. Są one niezbędne w budowaniu ludzkiego ciała, w tym mięśni, kości, krwi i kolagenu.

Białko umożliwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Są one wykorzystywane na różne sposoby: do transportu składników odżywczych i tlenu do narządów witalnych, w tym skóry, i są niezbędne do naprawy komórek.

Copyright 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Tworzone z przez SkinDNA.