Slide
Dowiedz się o ochronie iskrobezpiecznej
Kategoria trzecia

Uszkodzenia i przebarwienia od słońca

Promienie słoneczne UV są jedną z najważniejszych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry. Twoje geny odgrywają ważną rolę w określaniu, jak dobrze Twoja skóra może naturalnie radzić sobie pod wpływem promieni słonecznych.

Sun Damage can cause skin pigmentation issues

Pigmentacja

Sun Damage can cause UV Skin issues

Uszkodzenia skóry prze promienie UV

Sun Damage can cause deep furrows

Głębokie bruzdy

Widoczne oznaki związane z uszkodzeniami skóry spowodowanymi przez słońce

Czy wiedziałeś?

2 NA 5 OSÓB

Mają zmienność genetyczną, która wpływa na ochronę skóry przed promieniowaniem UV.

About this category

W jaki sposób światło UV postarza naszą skórę?

AK DOBRZE JESTEŚ chroniony przed słońcem?

Narażenie na promieniowanie ultrafioletowe (UV) ze słońca jest przyczyną 90% objawów wczesnego starzenia się skóry, uszkodzeń skóry i raka skóry. Za każdym razem, gdy Twoja skóra jest wystawiona na działanie promieni UV, następuje uszkodzenie skóry. Skumulowany efekt powtarzających się uszkodzeń słonecznych powoduje uszkodzenie DNA naskórka, uporczywe stany zapalne i stres oksydacyjny, negatywnie wpływając na zdrowie i wygląd skóry.

JAK WPŁYWA NA TO TWOJA GENETYKA?

Nasze predyspozycje genetyczne odgrywają ważną rolę w określaniu, jak Twoja skóra może w naturalny sposób radzi sobie z promieniami słonecznymi.

Test SkinDNA ™ może wykazać, czy Twoja skóra ma większy lub mniejszy naturalny genetyczny czynnik ochrony przed słońcem, a na podstawie wyników może zapewnić unikalną, wzmocnioną strategię ochrony skóry, która została specjalnie zaprojektowana w celu zapewnienia najwyższej ochrony Twojej skórze.

UV Penetracja skóry

UV Skin penetration

Proces fotochemiczny przekształca energię światła UV w niewielkie, nieszkodliwe ilości ciepła. Jeśli energia nie zostanie rozbita, może to prowadzić do powstania wolnych rodników pochodzących ze słońca.

O promieniowaniu UV

Światło ultrafioletowe

Symptoms of UV Damage

PROMIENIE UVA- ZNANE JAKO PROMIENIE „STARZENIA SIĘ”

Są formą promieniowania, która ma bardzo niewielkie natychmiastowe widoczne efekty. Skutki promieniowania UVA często stają się widoczne dopiero po wielu latach, często po wyrządzeniu szkód.

Jego widmo jest wystarczająco silne, aby ominąć górne warstwy skóry i uszkodzić głębsze warstwy znane jako skóra właściwa. To głównie te promienie powodują przedwczesne starzenie się skóry.

Promienie UVA przechodzą najczęściej, gdy słońce jest ustawione pod kątem, zwykle między 8:00 a 10:00 i 14:00 – 18:00. Promienie te ulegają powiększeniu, gdy są zachmurzone oraz podczas odbijania się przez szkło, na przykład podczas jazdy samochodem lub w pobliżu okien.

PROMIENIE UVB- ZNANE JAKO „PROMIENIE PALENIA”

są formą promieniowania, która daje natychmiastowy widoczny efekt. W przeciwieństwie do promieni UVA, jego widmo nie jest wystarczająco silne, aby docierać do głębszych warstw skóry, dlatego większość uszkodzeń dotyczy warstw powierzchniowych, które przybierają postać oparzeń słonecznych, łuszczenia się, obrzęku, pigmentacji i brązowienia skóry. Promienie UVB są najbardziej dominujące, gdy słońce świeci bezpośrednio między 10 a 2 po południu.

Nauka w tle

 

Testowane geny

Deskryptory wyznaczone przez SkinDNA ™

Gene s600851 i s600852

PRODUKCJA MELANINY

Zaangażowany w produkcję melaniny. Proces ważny dla ochrony skóry przed słońcem.

Gene s600623

NAPRAWA UV

Naprawia uszkodzenia genetyczne spowodowane ekspozycją na promieniowanie UV.

Gene s600442 i s600443

FOTO OBRONA

Funkcje w rozkładaniu fotoproduktów DNA.

Gene s600931

OCHRONA PROMIENIOWA UV

Odpowiada za naprawę mutacji DNA wywołanych przez rodniki 8-okso-G.

Za każdym razem, gdy skóra jest wystawiona na działanie promieni UV, następuje pewne uszkodzenie, a skumulowanym efektem tego powtarzającego się uszkodzenia jest uszkodzenie DNA naskórka, uporczywy stan zapalny i stres oksydacyjny.

How UV Light affects the skin

Powtarzająca się ekspozycja na światło ultrafioletowe (promieniowanie UV) ze słońca jest przyczyną prawie 90% objawów wczesnego starzenia się skóry, uszkodzeń skóry i raka skóry. Często szkodliwe działanie słońca w większym stopniu przyczynia się do starzenia się skóry niż wszystkie inne czynniki razem wzięte, w tym wewnętrzne starzenie się komórek skóry.

Objawy uszkodzeń słonecznych obejmują: zmiany tekstury (grube zmarszczki i żółte przebarwienia), zmiany w naczyniach krwionośnych (popękane naczynia włosowate i teleangiektazje), zmiany pigmentacyjne (plamy starcze, brązowe plamy, piegi), guzki skórne (kerasotes) i rak skóry. Uszkodzenia spowodowane słońcem mogą często pojawiać się latami, gdy jest za późno.

“Twoje geny odgrywają ważną rolę w określaniu, jak dobrze Twoja skóra może w naturalny sposób radzić sobie pod wpływem promieni słonecznych”

Konsekwentne zapobieganie uszkodzeniom skóry powodowanym przez promienie słoneczne UV powinno być najważniejszym aspektem Twojej strategii pielęgnacji skóry. Właściwa ochrona przed promieniowaniem UV może nie tylko pomóc w zapobieganiu fotostarzeniu i dalszym uszkodzeniom skóry, ale może również ułatwić odwrócenie niektórych istniejących oznak starzenia.

Słowniczek pojęć

Nie wiesz, co znaczą niektóre słowa?

8-oxo-G rodniki

8-oksoG-rodnik jest uważany za jeden z najgorszych rodzajów wolnych rodników. Ten rodnik jest generowany przez ekspozycję na promieniowanie jonizujące, takie jak promieniowanie UV.

Rodniki 8-okso-G mogą powodować szkodliwe mutacje w strukturze DNA6 i ostatecznie mogą wpływać na funkcjonowanie kluczowych genów, które odgrywają istotną rolę w syntezie kolagenu, ochronie i innych centralnych obowiązków.

Melanina

Pigment (kolor) znajdujący się w skórze. Melanina jest niezbędna do ochrony skóry przed słońcem.

Uwalnianie melaniny pomaga absorbować i rozkładać szkodliwe promienie słoneczne i wolne rodniki generowane przez promieniowanie UV.5 Powodem, dla którego niektórzy ludzie są ciemniejsi od innych, jest ilość melaniny, którą ich organizm naturalnie produkuje.

Im skuteczniej organizm produkuje melaninę, tym bardziej Twoja skóra jest w stanie wytrzymać (w pewnym stopniu) promieniowanie słoneczne UV. Pigmentacja jest powszechnie postrzegana jako środek fotoochronny, a badania wykazały, że ciemno zabarwiona skóra jest w mniejszym stopniu narażona na fotokarcynogenezę niż skóra gładka.

Fotoprodukty

Wpływ promieniowania UV na uszkodzenia DNA FORMA USZKODZENIA DNA, SĄ TO REAKCJE CHEMICZNE, KTÓRE POWSTAJĄ WWYNIKU DZIAŁANIA ŚWIATŁA.

Powstają one głównie z promieniowania UV lub w sposób sztuczny, np. w solarium. Promieniowanie DNA stanowi jedną czwartą wszystkich uszkodzeń DNA.

Copyright 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Tworzone z przez SkinDNA.