Slide
Dowiedz się więcej o Wolnych Rodnikach i Starzeniu się Skóry
Category four

Obciążenie wolnymi rodnikami

Obecnie naukowcy uważają, że wolne rodniki są przyczyną prawie każdej znanej choroby, od chorób serca po zapalenie stawów, raka i zaćmę. W rzeczywistości wolne rodniki są głównym winowajcą samego procesu starzenia się skóry.

Free Radicals can cause skin barrier issues

Problemy z barierą skóry

Free Radicals can cause skin textural issues

Problemy z teksturą skóry

Visible signs associated with Free Radical Damage

Czy wiedziałeś?

1 NA 2 OSOBY

Są genetycznie predysponowane do zmniejszonej ochrony antyoksydacyjnej skóry.

About this category

O Wolnych Rodnikach

CZY JESTEŚ GENETYCZNIE CHRONIONY PRZED WOLNYMI RODNIKAMI?

Badania przeprowadzone w SkinDNA ™ wykazały, że ilość przeciwutleniaczy w Twoim organizmie jest wprost proporcjonalna do zdrowego, długotrwałego wyglądu Twojej skóry!

Wolne rodniki to wysoce reaktywne, krótkotrwałe cząsteczki, które mogą uszkodzić praktycznie każdą cząsteczkę w naszym ciele – w tym ważne struktury komórkowe znajdujące się w największym narządzie organizmu – skórze.

CO TWOJA GENETYKA MUSI ZROBIĆ Z TYM

Nie wszyscy ludzie mają taką samą ilość cząsteczek, które usuwają wolne rodniki. Stwierdzono, że wiele odmian genetycznych związanych ze skórą zmienia produkcję cząsteczek chroniących przeciwutleniacze, a wynik SkinDNA ™ jest potężnym wskaźnikiem genetycznych zdolności organizmu do przeciwutleniaczy.

Cykl wolnorodnikowy

The Free Radical Cycle

Czym są Antyoksydanty

Antyoksydanty

Antioxidants and Free Radicals within the skin

Nasze ciała zostały zbudowane z naturalną obroną: przeciwutleniaczami. Przeciwutleniacze to Twoi prawdziwi najlepsi przyjaciele. To urządzenia, które zatrzymują destrukcyjne reakcje łańcuchowe w naszych ciałach.

Badania przeprowadzone w SkinDNA ™ wykazały, że ilość przeciwutleniaczy w Twoim organizmie jest wprost proporcjonalna do zdrowego, długotrwałego wyglądu Twojej skóry! Przeciwutleniacze mogą również drastycznie spowolnić niektóre fizyczne oznaki starzenia, minimalizując zmarszczki i zachowując naturalny „blask” skóry.

NATURALNA OBRONA TWOJEJ SKÓRY:

Często słyszymy o przeciwutleniaczach znajdujących się w pożywieniu, takim jak owoce i jagody, oraz w suplementach diety, takich jak witamina C, ale najsilniejszy przeciwutleniacz na świecie… nie znajduje się w owocach ani jagodach, znajduje się w Twoim własnym organizmie!

Dysmutaza ponadtlenkowa i peroksydoza glutationu to dwie najsilniejsze cząsteczki przeciwutleniaczy dostępne w ludzkim organizmie. Im wyższy poziom, tym mniej jesteśmy podatni na destrukcyjne działanie wolnych rodników.

Nauka w tle

 

Badane geny

Testowane geny Deskryptory wyznaczone przez SkinDNA ™

Gene s800559

RADYKALNA OBRONA NADTLENKOWA

Chroni komórki przed uszkodzeniami oksydacyjnymi i odpowiada za przekształcanie wolnych rodników w mniej szkodliwe produkty.

Gene s800572

PRODUKCJA GLUTATIONU

Zaangażowany w odtruwanie związków nadtlenku wodoru poprzez optymalną produkcję przeciwutleniacza glutationu. Jego właściwości obronne pomagają również zminimalizować dalsze uszkodzenia oksydacyjne.

Gene s800977

OBRONA PRZED ZANIECZYSZCZENIEM

Zaangażowany w detoksykację chinonów – zanieczyszczeń środowiska, umożliwiając ich bezpieczną redukcję i rozbicie do wody.

Podobnie jak rdza pojawiająca się na metalu samochodu, zjawisko utleniania powoduje znaczne uszkodzenia i upośledzenie komórek skóry.

Free Radicals affect the skin

Wolne rodniki to wysoce reaktywne, krótkotrwałe cząsteczki, które mogą uszkodzić praktycznie każdą cząsteczkę w naszym ciele – w tym ważne struktury komórkowe znajdujące się w największym narządzie organizmu – skórze.

Tego rodzaju wolne rodniki powodują powstawanie jeszcze większej ilości wolnych rodników! To reakcja łańcuchowa, która może siać spustoszenie w każdej warstwie skóry – w tym w tkance podskórnej, właściwej i szczególnie wrażliwym naskórku. Ten rodzaj niszczenia komórek w dowolnej warstwie skóry może prowadzić do matowej, pozbawionej życia, starzejącej się cery. Przebarwienia, plamy i nierówna tekstura skóry to cechy charakterystyczne!

„Wolne rodniki to wysoce reaktywne, krótkotrwałe cząsteczki, które mogą uszkodzić praktycznie każdą cząsteczkę w naszym ciele”

Prostym sposobem wykazania uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki jest jabłko. Jabłko wystawione na działanie powietrza brązowieje w ciągu kilku minut, jest to uszkodzenie przez wolne rodniki. Obecnie naukowcy są przekonani, że wolne rodniki są przyczyną prawie wszystkich znanych chorób, od chorób serca, przez artretyzm, po raka i zaćmę. W rzeczywistości wolne rodniki są głównym winowajcą samego procesu starzenia.

Słownik pojęć

Nie wiesz, co znaczą niektóre słowa?

Wolne Rodniki

Wolne rodniki to wysoce reaktywne, krótkotrwałe cząsteczki, które mogą uszkodzić praktycznie każdą cząsteczkę w naszym organizmie – w tym ważne struktury komórkowe znajdujące się w największym organie organizmu – skórze.

Ten rodzaj szkód wyrządzonych przez wolnych rodników prowadzi do powstania jeszcze większej liczby wolnych rodników. Jest to reakcja łańcuchowa, która może zniszczyć wszystkie warstwy skóry – w tym Hypodermis, Dermis i szczególnie wrażliwy naskórek!

Glikacja

GLIKACJA WYSTĘPUJE, GDY NADMIAR CZĄSTECZEK GLUKOZY W ORGANIZMIEŁĄCZY SIĘ Z WŁÓKNAMI KOLAGENU I ELASTYNY.

To sieciowanie może tworzyć chemiczne mosty pomiędzy tymi białkami. Włókna glikowanemogą stać się sztywne, mniej elastyczne i mieć zmniejszoną zdolność do regeneracji, comoże prowadzić do uszkodzeń, takich jak zwiotczenie, pękanie i przerzedzanie się skóry.

Copyright 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Tworzone z przez SkinDNA.