Slide
Dowiedz się o swoim ryzyku genetycznym
Category two

Zmarszczki (glikacja)

Najpewniej, jak większość populacji, nigdy nie słyszałeś o glikacji. Oddziałując na włókna kolagenu i elastyny, glikacja jest obecnie dobrze rozpoznawana jako główna przyczyna przyspieszonego starzenia się skóry.

Glycation causes heavy wrinkles and folds

Wiele zmarszczek

Glycation can cause aging eyes

Starzejące się oczy

Glycation can cause skin textural issues

Zmieniona tekstura skóry

WIDOCZNE ZNAKI ZWIĄZANE Z ZMARSZCZKAMI (GLIKACJĄ)

Czy wiedziałeś?

1 NA 2 OSOBY

Są genetycznie predysponowane do obniżonej ochrony genetycznej przed glikacją.

About this category

Co to jest Glikacja?

GLIKACJA JEST GŁÓWNĄ PRZYCZYNĄ STARZENIA SIĘ SKÓRY. CZY JESTEŚ ZAGROŻONY GENETYCZNIE?

Glukoza to cukier, którego organizm używa jako główne źródło paliwa. Jeśli glukoza nie zostanie odpowiednio metabolizowana, może wiązać się z włóknami kolagenu i elastyny ​​skóry, tworząc nieprawidłowe mostki chemiczne, które powodują uszkodzenie tkanek. Ten proces, zwany glikacją, powoduje, że skóra staje się sztywna i traci elastyczność.

Glikacja upośledza również zdolność skóry do regeneracji, co prowadzi do wiotkości, pękania, przerzedzania, zaczerwienienia i niezdolności do samoregeneracji skóry.

CO MUSI ZROBIĆ Z TYM TWOJA GENETYKA

Geny, które składają się na wynik marszczeń (A.G.E.), odgrywają kluczową rolę w glikacji skóry. Odpowiadają za kontrolowanie poziomu glukozy w surowicy, poboru energii i uwalniania energii.

Różnice w tych genach mogą wpływać na funkcjonowanie normalnego poziomu glukozy i metabolizmu energetycznego. Chociaż glukoza jest niezbędnym paliwem komórkowym, jeśli nie jest całkowicie metabolizowana przez organizm, może wystąpić glikacja, prowadząca do zmarszczek, suchości i wiotkości.

Schemat- CUKIER A ZMARSZCZKI

Glycation, Sugar and Wrinkles

Nauka w tle

Testowane geny

Deskryptory wyznaczone przez SkinDNA ™

Gene s400976

PRZERWANIE GLIKACJI

Odpowiada za kontrolowanie poziomu glukozy w surowicy, poboru i uwalniania energii. Chociaż glukoza jest istotnym paliwem komórkowym, jeśli nie jest w pełni metabolizowana, może wystąpić glikacja.

Glikację opisano jako karmelizację skóry od wewnątrz. Szkodliwe dla skóry działanie glikacji powoduje zmarszczki, suchość (egzema), wiotkość skóry, a także trądzik i trądzik różowaty.

Produkty końcowe zaawansowanej glikacji (A.G.Es) są końcowym wynikiem procesu napędzanego glukozą, znanego jako glikacja. Glikacja występuje, gdy nadmiar cząsteczek glukozy w organizmie łączy się z włóknami kolagenu i elastyny skóry. To sieciowanie może tworzyć mostki chemiczne między tymi białkami. Włókna glikowane mogą stać się sztywne, mniej elastyczne i mieć zmniejszoną zdolność regeneracji, co może prowadzić do uszkodzeń, takich jak wiotkość, pękanie i ścieńczenie skóry.

“Spowodowanie, że włókna kolagenu i elastyny tracą zdolność do normalnego funkcjonowania, glikacja jest silnie powiązana z przyspieszonym starzeniem się skóry”

Glycation young skin

W młodej skórze, połączenie naskórka i warstwy skóry właściwej ma wygląd pasmagórskiego, które pomaga zakotwiczyć naskórek w skórze właściwej, tworząc siećwspierających włókien kolagenowych

Glycation Aging Skin

W miarę starzenia się skóry te wspierające włókna – które są odpowiedzialne za wygląd i strukturę skóry – tracą swoją sieć wsparcia w wyniku glikacji.

Nasze predyspozycje genetyczne odgrywają dużą rolę w określaniu poziomu glukozy w surowicy. Kluczowe różnice w tej kategorii genetycznej odgrywają kluczową rolę w zapobieganiu glikacji skóry.

Odpowiada za kontrolowanie poziomu glukozy w surowicy, poboru energii i uwalniania energii. Różnice w tym genie mogą zmienić zdolność organizmu do utrzymania prawidłowego poziomu glukozy i wpływać na metabolizm energii, co prowadzi do glikacji.

Słownik

Nie wiesz, co znaczą niektóre słowa?

Kolagen

KOLAGEN JEST PODSTAWOWYM BIAŁKIEM STRUKTURALNYM, KTÓRE UTRZYMUJE SKÓRĘ.

Kolagen jest tylko jednym z tysięcy różnych białek w organizmie. W rzeczywistości, kolagen stanowi ponad jedną trzecią całego białka w organizmie i około 75% skóry.

Elastyna

ELASTYNA TO BIAŁKO ZNAJDUJĄCE SIĘ W TKANCE ŁĄCZNEJ. W SKÓRZEELASTYNA POMAGA ZACHOWAĆ ELASTYCZNOŚĆ, ZAPEWNIAJĄC REAKCJĘODBICIA W PRZYPADKU NACIĄGNIĘCIA LUB USZCZYPNIĘCIA SKÓRY.

Wystarczająca ilość elastyny w skórze oznacza, że skóra powróci do swojego normalnego kształtu po naciągnięciu lub uszczypnięciu. Elastyna pomaga również zachować gładkość skóry w trakcie jej rozciągania w celu dostosowania jej do normalnych czynności, takich jak napinanie mięśni lub otwieranie i zamykanie ust w celu mówienia lub jedzenia.

Glukoza

GLUKOZA JEST GŁÓWNYM ŹRÓDŁEM PALIWA DLA ORGANIZMU DO WYTWARZANIAENERGII. JEST TO RODZAJ CUKRU, KTÓRY POCHODZI Z TRAWIENIAWĘGLOWODANÓW W SUBSTANCJĘ CHEMICZNĄ, KTÓRĄ MOŻEMY ŁATWOPRZEKSZTAŁCIĆ W ENERGIĘ.

Ale glukoza ma swoją ciemną stronę. Jeżeli nie jest właściwie metabolizowana może ściśle wiązać się z białkami i tworzyć niekorzystne chemiczne mosty, które stopniowo uszkadzają elastyczność tkanki. Proces ten określany jest mianem glikacji.

Glikacja

GLIKACJA WYSTĘPUJE, GDY NADMIAR CZĄSTECZEK GLUKOZY W ORGANIZMIEŁĄCZY SIĘ Z WŁÓKNAMI KOLAGENU I ELASTYNY.

To sieciowanie może tworzyć chemiczne mosty pomiędzy tymi białkami. Włókna glikowane mogą stać się sztywne, mniej elastyczne i mieć zmniejszoną zdolność do regeneracji, co może prowadzić do uszkodzeń, takich jak zwiotczenie, pękanie i przerzedzanie się skóry.

Copyright 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Tworzone z przez SkinDNA.